سمپاشی سوسک

سوسک ریز آشپزخانه و سوسک فاضلابی حشراتی هستند که منجر به بیماری هایی مانند سالمونلا و ای کلای و آسم در کودکان می شوند.بهترین قیمت سمپاشی منازل در تهران، توسط شرکت سمپاشی سلامت گستر مبین با رعایت اصول حفاظتی و سلامتی افراد خانواده و پرسنل کاری ارائه می گردد.

سمپاشی حشرات خانگی شما توسط ما، به راحتی و بدون ترک منزل و شست و شو انجام می شود.


اگر سوسک ها به حال خودشان در منزل رها شوند، جمعیت آنها به طرز چشمگیری  افزایش می یابد، زیرا یک ماده می تواند هر دو ماه 120 الی 250 تخم بگذارد و دارای  دوره رشد کوتاهی از تخم ریزی  تا بلوغ دارند.سوسک ها به سرعت حرکت می کنند و به آسانی بر روی انواع سطوح بالا می روند.

سمپاشی سوسک

چگونه از شر سوسک فاضلاب و سوسک های ریز آشپزخانه خلاص شویم؟

در ابتدا شناختن اینکه سوسک از چه نوعی است مهم است. آیا سوسک فاضلابی است ؟

و یا سوسک ریز آشپزخانه یا سوسک کابینتی است؟

سمپاشی مایع یا طعمه گذاری در خلاص شدن از دست انواع آنها موثر است .شرکت ما خدمات سمپاشی منازل را ارائه می دهد و از بهترین سم قوی سازگار با سلامت انسان ها استفاده می کند . قوی ترین سم سوسک ریز و قوی ترین سم سوسک فاضلابی با استفاده از ژل سوسک کش و پودر سوسک ریز توسط ما با ارائه بهترین قیمت سمپاشی منازل در تهران انجام می گردد.

نشانه های وجود سوسک در منزل و آپارتمان چیست؟

1)مدفوع سوسک درشت یا سوسک فاضلابی به شکل بیضی ، تیره و قطر تا 2 میلی متر می باشند . ولی فضولات سوسک کابینتی اغلب از خودشان لکه های قهوه ایی رنگ و نقاط خیلی کوچک سیاه رنگ در مکان های گوناگون باقی می گذارند.

2)وجود تخم سوسک ریز یا تخم سوسک فاضلابی که درون کپسول تخم سوسک هستند که تعداد آنها در کپسول بین 20 الی 55 عد تخم می باشد . که بستگی به این دارد که سوسک ریز آلمانی باشد یا سوسک آمریکایی متفاوت است.

تخم سوسک
کپسول های حاوی تخم سوسک ریز و درشت

3)سوسک ریز یا سوسک درشت در چرخه زندگی خود، پوست اندازی میکنند . وجود پوست های این حشره نشان دهنده آلودگی منزل به سوسک فاضلابی یا سوسک آشپزخانه است.

4)استشمام بوی نامطبوع توسط سوسک ریز، در کابینت آشپزخانه و یا قسمت های مرطوب آپارتمان که مشابه بوی کپک زده می باشد.

روش های موثر جهت جلوگیری از ورود سوسک به منزل چیست؟

1)پاک کردن مواد غذایی باقیمانده در ظروف آشپزخانه و قراردادن زباله های خانگی در کیسه های در دار مخصوص.

2)یکسری از عوامل محیطی که باعث رطوبت در منزل می شوند را از بین ببریم مانند تعمیر نشتی لوله های معیوب.

3)بسته بندی های کاغذی مواد غذایی ووسایل منزل را به خاطر وجود تخم سوسک بررسی کنیم.

انواع مختلف سوسک

1)سوسک آمریکایی، سوسک درشت، سوسک فاضلابی داری رنگ قهوه ای مایل به قرمز براق که سوسک های نر دارای بال های بلند ولی سوسک های ماده دارای بال های کوتاه ترهستند

سوسک های ماده حدودا دارای 15 الی 16 تخم در کپسول تخم هستند . سوسک های بیرون آمده از کپسول حدودا به اندازه 6 میلی متر هستند ، که تا زمانیکه بالغ شوند چندین بار پوست اندازی می کنند.

2)سوسک ریز آلمانی، سوسک ریز کابینتی، سوسک ریز آشپزخانه

بیشترین نوع سوسک در منازل و مکان های مختلف مانند رستوران ها از همین نوع سوسک ریز آلمانی می باشد . این نوع شامل سوسک ریز سیاه یا قهوه ایی یا زرد رنگ می باشند که جفت نر و ماده دارای بال هستند که کم پیش می آید پرواز کنند . اندازه سوسک های بیرون امده از کپسول تا 3 میلی متر می باشد.

سوسک ریز آلمانی
سوسک ریز کابینتی در آشپزخانه

3)سوسک های شرقی:  سوسک های قهوه ای تیره یا سیاه در محیط های خنک، تاریک و مرطوب رشد و نمو می کنند

سوسک شرقی

4)سوسک‌های استرالیایی:  معمولاً قهوه‌ای رنگ با مرز زرد مشخصی در نقاط جلویی بدن است.

چرخه زندگی سوسک کابینتی؟

طول عمر بالغ آنها تا 6 ماه میرسد و سوسک ماده بین 25 تا 40 تخم درون کپسول خود حمل می کند.کپسول تخم سوسک ریز آشپزخانه به اندازه یک دانه لوبیا کوچک است اما می تواند تا سی الی چهل تخم را در خود جای دهد. سوسک های تازه متولد شده در هنگام خروج از تخم خیلی کوچکتر از مورچه می باشند. در نتیجه، سوسک‌ها را می‌توان به‌صورت سهوی وارد منزل و مغازه نمود .

محل زندگی سوسک ریز آشپزخانه یا سوسک ریز آلمانی؟

محل زندگی سوسک ریز بیشتر در آشپزخانه ، نقاط مرطوب در درزها، شکاف ها، کابینت ها و داخل وسایل الکتریکی است . این حشرات به صورت گروهی زندگی می کنند.

توصیه ها:

برای نابودی سوسک فاضلابی از مواد نفتی نباید استفاده گردد.

سوسک ها از کجا میان؟

سوسک های ریز آلمانی یا سوسک کابینت آشپزخانه به طور معمول از طریق منافذ، مسیر هواکش، زیر درب ورودی پنجره ها وارد خانه شما  می شوند. علاوه بر این سوسک حمام یا سوسک های درشت فاضلابی از طریق سقف های کاذب یا چاه حمام، سینک ظرفشویی و سینک دستشویی می توانند به خانه شما ورود پیدا کنند.

علت وجود سوسک ریز سیاه در خانه چیست؟

علت زیاد شدن سوسک در خانه

قبل از اینکه به بررسی سمپاشی سوسک بپردازیم باید بدانید یکی از اصلی ترین دلایلی که موجب اضطراب و نگرانی افراد می شود مشاهده سوسک در خانه است. سوسک ها می توانند انواع و اقسام بیماری ها را منتقل می کنند و موجب بروز واکنش های آلرژیکی در شخص می شوند. سوسک های ریز سیاه حشراتی هستند که فعالیت شبانه دارند. از مهم ترین راه های ورود سوسک ریز به درون منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیر زمین و اتاق زیرشیروانی
 • غذا
 • وسایل آلوده
 • منبع آلودگی در منزل همسایه
 • نشتی آب
 • محصولات کاغذی
 • سطل زباله

چه کارهایی قبل و بعد از سمپاشی سوسک باید انجام داد؟

همانگونه که اقدامات بعد از سمپاشی سوسک اهمیت فراوانی دارد باید به اقدامات قبل از سمپاشی هم توجه کنید. سم در هر شکلی ممکن است برای فرد خطر داشته باشد. برای پیشگیری از خطرات به نکات زیر توجه کنید:

 • پیش از سمپاشی سوسک، هر نوع اثاثیه بزرگ مثل مبلمان را از گوشه و کنار خانه باید جمع کنید. این امر موجب می شود افرادی که مشغول کار سمپاشی هستند کار خود را راحت تر انجام دهند. به یاد داشته باشید اکثر حشرات و آفات در گوشه و کنار خانه رشد می کنند و تکثیر خواهند شد.
 • شما باید تمام اقدامات لازم را پیش از سمپاشی منزل انجام دهید. سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حمام بهترین مکان برای زندگی حشرات و آفات هستند. به همین خاطر باید اطمینان پیدا کنید که به طور کامل تخلیه شده اند.
 • بعد از سمپاشی سوسک، مدتی از خانه خود دور شوید. کارشناسان مدت زمان متفاوتی را در این خصوص ذکر کرده اند، به عنوان مثال برای برخی از سموم 6 ساعت نبودن در فضا کافی است. اما برخی از سموم آنقدر قوی هستند که بهتر است تا دو یا سه روز به آن مکان برنگردید. ما به شما توصیه می کنیم تا خشک شدن کامل سم صبر کنید و بعد از دو روز به منزل خود بازگردید.
 • نباید محیط را سریعا نظافت کنید. این نکته مهم را به یاد داشته باشید که بعد از بازگشت به خانه آن را سریع تمیز نکنید. نظافت فوری پس از سمپاشی سوسک، اثر آن را می تواند کاهش دهد. با انجام این کار ممکن است سم پاک شود. به همین خاطر مجبور می شوید سمپاشی منزل خود را دوباره آغاز کنید.
سوسک ها از چه چیزهایی بدشان می آید؟

یکی از مواردی که قبل از سمپاشی سوسک باید به آن توجه کنید، تهیه کردن فهرست چیزهایی است که سوسک از آن ها می ترسد. در ادامه به این موارد بیشتر می پردازیم:

 • ترکیب جوش شیرین و شکر: این ترکیب از جمله موادی است که سوسک ها به شدت از آن متنفر هستند. بهتر است بدانید در حقیقت  با این ترکیب سوسک ها جذب شیرینی شکر می شوند. از سوی دیگر با جوش شیرین دستگاه گوارش آن ها به شدت آسیب می بیند و سریع تر می میرند.
 • سوسک ها از بوهای تند مانند پیاز، سیر و فلفل بیزار هستند. به همین خاطر می توانید ترکیبی از این مواد را در یک لیتر آب خوب حل کنید و در مکان مورد نظر بریزید یا اسپری کنید. با این کار از شر سوسک ها در امان می مانید.
 • گیاه اسطوخودوس: یکی از موادی که سوسک ها به شدت از آن بیزار هستند، گیاه اسطوخودوس است. برای اینکه سوسک ها را از خانه خود فراری دهید گیاه اسطوخودوس را در اطراف باغچه خود بکارید. علاوه بر این روغن اسطوخودوس هم به شما در از بین بردن سوسک ها کمک می کند.

بهترین سم برای از بین بردن سوسک ریز ؟

برای سمپاشی سوسک بهتر است از اسپری خانگی صابون استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از آب و خرده صابون سوسک های ریز سیاه آشپزخانه را از بین ببرید. برای ساخت این ترکیب آب و صابون را خوب با یکدیگر ترکیب کنید و آن را در یک شیشه اسپری بریزید. با اسپری کردن این محلول روی سوسک، شما بهترین روش برای سمپاشی سوسک را انتخاب کرده اید. این محلول سریعا باعث خفگی سوسک می شود. لازم به ذکر است باید سوسک مرده را از محیط خارج کنید تا هیچ گونه آلودگی در خانه تان نماند.در ادامه هم روش مناسب و هم سموم موثر توضیح داده می شود.

بهترین روش سمپاشی سوسک ریز کابینتی چیست؟

لازم به ذکر است بدانید یکی از بهترین روش ها برای سمپاشی سوسک استفاده از ژل سوسک کش است.البته انواع ژل و خمیر در بازار موجود می باشد ولی مهم،استفاده از مواد با کیفیت فرموله شده و سموم خارجی برای این منظور است. این ژل ها دارای ماده موثری از فرمول های شیمیایی هستند که سوسک ها با این ماده سریع از بین می روند. این ژل را در جداره ها و منافذ کابینت بزنید.

لازم به ذکر است بدانید برای سمپاشی سوسک باید از روش های درست و اصولی استفاده کنید. به غیر از استفاده از سم سوسک کابینتی یکی از اقداماتی که باید انجام دهید تمیز کردن محیط آلوده و مسدود کردن ورودی هواکش ها است. پوشاندن شکاف و درز درب ها و پنجره ها را هم نباید فراموش کنید. یک توصیه مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای سمپاشی حتما از متخصصین کمک بگیرید.

بهترین فصل برای سمپاشی سوسک چه زمانی است؟

بهار و تابستان: در این فصل ها فعالیت سوسک ها بیشتر می گردد. دماهای بالا و افزایش رطوبت، شرایط خیلی مناسبی را برای رشد وهجوم سوسک ها ایجاد می کند. در این فصل ها مواد غذایی فراوان و محیط های مناسبی برای رشد سوسک ها ایجاد می گردد. پس احتمال بروز هجوم آنها در این زمان ها به شدت بالاتر می رود.

پاییز و زمستان: سوسک ها به دنبال یافتن سرپناهی در داخل خانه می گردند که باعث ورود این حشرات موذی به داخل ساختمان می شوند. با کاهش دما در این فصول، آنها به دنبال مکانی گرم در مقابل شرایط دشوار زندگی در محیط خارج از منازل و ساختمان ها هستند. گرما و وجود مواد غذایی در محل زندگی و کاری انسان، این محیط ها را برای سوسک ها بسیار جذاب کرده است.

سمپاشی تضمینی سوسک آپارتمان

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم برای سمپاشی سوسک استفاده از خمیر سوسک و ژل سوسک کش فرموله شده خارجی به شدت پیشنهاد می شود. روش استفاده از ژل سوسک کش توسط شرکت ما، یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن انواع و اقسام سوسک ها محسوب می شود. این روش کاملا تضمینی است. به یاد داشته باشید بیشترین میزان مقاومت سوسک هنگامی است که شما از سموم نادرست استفاده کرده باشید.

سمپاشی حشرات خانگی یک کار تخصصی است . بررسی روش های موثر جهت از بین رفتن سوسک قرنیز و سوسک ریز در یخچال و سوسک ریز سیاه کابینت توسط شرکت ما انجام می شود . از افرادی که بدون داشتن مجوز از وزارت بهداشت اقدام به سمپاشی منازل می کنند ، استفاده نکنید . روش های صحیح برای خلاص شدن از دست سوسک ها به صورت اصولی توسط شرکت های مجوز دار از وزارت بهداشت دار ارائه می گردد.